Домашня кухня
Салат Цезар з сьомгою |
Курячі крильця в клярі |
Баніца з лаваша з сиром і бринзою |
Статистика |
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
|
Торт Київський
Торт Київський - знаменита випічка, що складається з коржів безе з горіховим смаком і ніжного масляного крему з додаванням коньяку і порції какао. Готується цей смачний десерт на поквашених білках. До речі, за однією з версій сталася подібна ситуація абсолютно випадково: нібито кондитери просто забули прибрати білки в холодильник і ризикнули готувати випічку з того, що вийшло. Хоча на фабриці цю історію називають лише красивою легендою і стверджують, що незвичайний рецепт торта розроблявся цілеспрямовано. Як би там не було, рецептура по ГОСТу вимагає заквасити білки, і ми будемо її дотримуватися!
Весь трудомісткий процес приготування Київського торта бажано розділити на кілька днів. Спочатку залишити на ніч білки, потім з ранку спекти коржі і дозволити їм відлежатися, а вже на наступний день зробити крем і сформувати десерт.
Складові:
Для коржів:
- яєчні білки - 220 г (білки 6-7 яєць);
- фундук (або кешью / арахіс) - 150 г;
- борошно - 50 г;
- цукор - 250 г;
- ванільний цукор - 1 ч. ложка.
Для крему:
- молоко - 150 мл;
- какао-порошок - 10 г;
- яйце - 1 шт .;
- вершкове масло - 200 г;
- цукор - 180 г;
- ванільний цукор - 1 ч. ложка;
- коньяк - 1 ст. ложка.
Для обсипання торта:
- фундук або будь-які горіхи - близько 100 г.
Торт Київський рецепт з фото крок за кроком в домашніх умовах
Як зробити торт Київський по ГОСТу
Як уже згадувалося вище, Київський торт традиційно готують на поквашених білках. Тому перш за все відокремлюємо білкову масу від жовтків - потрібно отримати 220 г (для цього буде потрібно приблизно 6 яєць великого розміру або 7-8 невеликих). Переливаємо свіжі білки в зручну миску, прикриваємо зверху кришкою або харчовою плівкою і залишаємо при кімнатній температурі мінімум на 12 годин (можна на добу). Через зазначений час всередині білкової маси з'явиться багато дрібних бульбашок і кілька великих на поверхні.
Для приготування коржів фундук злегка підсушити в духовці. Для цього розподіляємо горіхи по листу з пергаментним папером і відправляємо в прогріту до 200 градусів духовку. Готуємо близько 7-10 хвилин. Періодично перевіряємо стан горіхів, так як вони дуже швидко починають згоряти. Як тільки шкурка фундука злегка потемніє і почне тріскатися, витягаємо деко з духовки.
Остужаем горіхи, знімаємо лушпиння. Очищений фундук перемелює в чаші блендера. За бажанням невелику частину горіхів годі й подрібнювати, а додати в коржі для торта цілком.
Пересипаємо фундук в зручну ємність, додаємо всю порцію борошна і 200 г цукру. Перемішуємо суху суміш.
Заквашені білки збиваємо до отримання густої, стійкої маси, поступово підсипаючи залишилися 50 г цукрового піску, змішані з ванільним цукром. Правильно збиті білки при нахилі посуду повинні залишатися абсолютно нерухомими.
Невеликими порціями завантажуємо до білкової маси сухі компоненти, кожен раз вимішуючи суміш дбайливими рухами від низу до верху. Наше завдання - ретельно змішати інгредієнти, але при цьому не дозволити білкам осісти.
Випікати коржі будемо одночасно, тому нам потрібні дві однакові круглі форми діаметром 20-22 см. Застеляємо підготовлені ємності пергаментним папером, змащеним по дну маленьким шматочком вершкового масла. Потім ділимо білкову масу навпіл і розподіляємо за формами, розрівнявши поверхню майбутніх коржів кулінарної лопаткою. Якщо у вас не знайшлося двох однакових формочок, є два варіанти вирішення проблеми. Перший - випікати коржі по черзі, але в цьому випадку тісто краще замішувати на кожен корж окремо, так як під час випічки першого безе залишилася білкова маса опаде. Другий - випікати в ємностях різного діаметру і потім підрівняти коржі ножем (в цьому випадку в велику форму потрібно покласти більше тесту, щоб коржі вийшли однакової товщини).
Випікаємо коржі при 130-150 градусах близько 2 годин (час випічки може сильно варіюватися в залежності від особливостей духовки). Орієнтуємося за станом безе - воно повинно підсушитися з усіх боків. Через одну годину, можна іноді діставати форму з духовки і акуратно піднімати корж за папір, перевіряючи його стан. Готовим коржам дозволяємо відлежатися в сухому місці 8-12 годин і тільки потім акуратно відокремлюємо папір.
Як зробити крем для Київського торта по ГОСТу
У невеликій ківш або каструлю з товстим дном розбиваємо яйце. Збовтуємо віночком, об'єднуючи білок і жовток. Слідом вливаємо молоко, розмішуємо рідина.
Додаємо простий і ванільний цукор, а потім поміщаємо ємність на середній вогонь. Варимо, постійно помішуючи, до легкого загустіння. Щоб переконатися в готовності, можна набрати невелику кількість молочного сиропу на лопатку і провести пальцем лінію. Якщо слід не запливає, а залишається чітким, знімаємо ємність з плити.
Вершкове масло збиваємо з коньяком до пишності. Масляний брусок повинен бути сильно розм'якла, тому заздалегідь дістаємо його з холодильника.
Невеликими порціями (по 2-3 ст. ложки) вливаємо до маслу повністю остиглий сироп, кожен раз збиваючи масу до однорідності.
Відокремлюємо приблизно третю частину світлого масляного крему, перекладаємо в інший посуд і додаємо какао-порошок. Збиваємо до рівномірного фарбування маси в шоколадний колір.
Як сформувати торт Київський
На один корж наносимо всю порцію світлого крему, залишивши лише 2-3 ст. ложки для оформлення. Розподіляємо кремову прошарок рівномірно по всьому колу.
Накриваємо заготовку другим коржем. Відкладаємо 2-3 ст. ложки темного крему для прикраси торта, а решта розмазує по поверхні і боків випічки.
Для декору подрібнюємо в блендері горіхи. Отриманою крихтою обсипаємо бічні сторони торта. Поверхня випічки оформляємо залишками крему за допомогою кондитерського пакету. Перед дегустацією дозволяємо випічці настоятися на полиці холодильника мінімум 3-4 години.
Торт Київський по ГОСТу готовий! Нарізаємо порційно і насолоджуємося ситним, хрустким десертом!
Приємного чаювання!
|
Категорія: Торти | Додав: 17.04.2018
|
Переглядів: 2008
| Рейтинг: 0.0/0 |
|