Домашня кухня
Пісочний пиріг з полуницею |
Цвітна капуста в клярі |
Салат «Рукавичка Діда Мороза» |
Статистика |
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
|
Двох'ярусний торт «Зимова хатинка»
Тим, хто не боїться труднощів і любить проводити час на кухні, пропонуємо приготувати витончений і цікавий двох'ярусний торт своїми руками у вигляді зимової хатинки. Складається десерт зі стандартних бісквітів: нижній з вершково-сметанним кремом та арахісом, верхній з ніжним і приємним вишневим мусом. Готовий виріб покривається білковим кремом і оформляється у відповідність з новорічною тематикою.
Для зручності рекомендуємо розділити формування торта на кілька днів, наприклад, заздалегідь спекти бісквіти, а вже потім займатися «складанням» ярусів і оформленням. Торт, звичайно, не найшвидший в приготуванні, але результат вартий витрачених зусиль! Гості від вашого кулінарної майстерності будуть в цілковитому захваті, а вже як зрадіють такому солодкого сюрпризу діти! Давайте разом створимо зимову казку своїми руками!
Складові:
Нижній бісквіт (форма 26 см):
- яйця - 8 шт .;
- цукор - 240 г;
- борошно - 160 г;
- крохмаль - 50 г;
- вершкове масло - 50 г;
- розпушувач тесту - 1,5 ч. ложки;
- ванільний цукор - 2 ч. ложки.
Верхній бісквіт (форма 16 см):
- яйця - 2 шт .;
- цукор - 60 г;
- борошно - 40 г;
- крохмаль - 10 г;
- вершкове масло - 10 г;
- розпушувач тесту - ½ ч. ложки;
- ванільний цукор - 1 ч. ложка.
Просочення для бісквітів:
- цукор - 90 г;
- вода (окріп) - 300 мл;
- коньяк - 1-2 ст. ложки.
Крем для нижнього бісквіта:
- сметана 20% - 200 г;
- вершки для збивання 33-35% - 200 мл;
- цукор - 120 г;
- арахіс - 100 г.
Мус для верхнього бісквіта:
- вершки 33-35% - 150 мл;
- вишня заморожена - 150 г;
- вершковий сир - 130 г;
- цукор - 80 г;
- желатин порошковий - 5 г;
- вода (для розчинення желатину) - 30 мл.
Крем для покриття торта:
- яєчні білки - 4 шт .;
- цукор - 200 г;
- ванілін - пучку;
- вершкове масло - 320 г.
Білковий крем для декору:
- яєчні білки - 3 шт .;
- вода - 75 г;
- цукор - 150 г;
- сіль - пучку;
- лимонна кислота - пучку.
Оформлення:
Для віконець:
- темний шоколад - 40 г;
- вершкове масло - 10 г;
- мармелад;
- солодка соломка.
Для ялинок:
- вафельні ріжки для морозива - 2 шт .;
- вершкове масло - 100 г;
- згущене молоко - 4 ст. ложки;
- барвник харчовий (зелений).
Двох'ярусний торт своїми руками рецепт з фото
Як приготувати бісквіт для двох'ярусного торта
Готуємо нижній бісквіт. Білки дуже акуратно відокремлюємо від яєчних жовтків, поміщаємо в глибоку, чисту і суху миску. Збиваємо міксером, поступово підсипаючи половину порції цукру. Працюємо до отримання «міцних піків» (тобто до отримання щільної маси, яка залишається нерухомою при нахилі / перевертанні миски).
Окремо разом з другою частиною цукрового піску і ароматним ванільним цукром збиваємо жовтки. Працюємо міксером не менше 5 хвилин. Маса повинна посветлеть, помітно загуснути і збільшитися в 2-3 рази.
Поступово втручаємося жовтки до білків дбайливими рухами від низу до верху. Борошно, з'єднану з крохмалем і розпушувачем, частинами просіюємо на яєчну суміш, кожен раз старанно перемішуючи. Наше завдання - не осадити пухку масу, тому працюємо дуже акуратно! По колу перемішувати ніжне бісквітне тісто не можна, тільки знизу вгору!
Вершкове масло розтоплюємо, охолоджуємо і по краю миски вливаємо на однорідне тісто. Перемішуємо недовго.
Дно форми діаметром 26 см прокладаємо кружком пергаменту, стіни не змащуємо. Наповнюємо ємність бісквітним тестом і відправляємо в розігріту духовку. Випікаємо при 180 градусах до «сухої сірники».
Форму з свіжоспеченим бісквітом перевертаємо і ставимо на дві піали або на решітку. У такому вигляді залишаємо випічку до повного охолодження. Цей крок допоможе уникнути осідання верхівки бісквіта.
Верхній бісквіт готуємо аналогічно нижньому, тільки на цей раз беремо форму діаметром 16 см.
Як приготувати мус для верхнього ярусу
В якості начинки для верхнього бісквіта приготуємо вишневий мус. Для цього вишню без попередньої розморозки засипаємо цукром, ставимо на повільний вогонь. Помішуючи, прогріваємо близько 5 хвилин (до повного розчинення цукрового піску і розм'якшення ягід).
Остужаем вишневу масу, а потім перетворюємо в «пюре» за допомогою блендера. Ретельно перетираємо через дрібне сито. Весь отриманий сік будемо задіювати для приготування мусу (дрібні шматочки вишні, що залишилися на ситі, не використовуємо).
Холодні вершки збиваємо до ущільнення. Додаємо вершковий сир кімнатної температури і вишневий сік. Перемішуємо до отримання однорідної, рівномірно пофарбованої маси.
Верхній бісквіт витягаємо з форми (попередньо проходимся ножем уздовж бортів ємності). Розрізаємо випічку на два коржі. Форму промиваємо, протираємо насухо, дно і стінки прокладаємо пергаментом. Опускаємо в підготовлену ємність нижній корж, поливаємо просоченням (для її приготування цукор розчиняємо в окропі, охолоджуємо, додаємо коньяк).
Желатин заливаємо холодною, заздалегідь прокип'яченої водою. Дозволяємо масі набрякнути.
Розміщуємо піалу з набряклим желатином в посуд з гарячою водою. Постійно перемішуємо до розчинення порошку.
Вводимо желатиновий розчин в вершково-вишневий крем при безперервному збиванні міксером. Викладаємо масу на нижній корж, розрівнюємо. Прибираємо ємність в холодильник до застигання мусу.
Як приготувати крем для нижнього ярусу
Поки мус застигає, підготуємо нижній ярус торта. Вершки збиваємо з цукром до густоти. Додаємо сметану, збиваємо кілька секунд (до об'єднання компонентів у єдиний крем).
Арахіс смажимо на сухій сковороді, помішуючи. Як тільки шкурка почне тріскатися, знімаємо з вогню, охолоджуємо. Видаливши лушпиння, подрібнюємо арахіс за допомогою блендера.
Бісквіт ділимо на 3 коржа. Нижній поливаємо просоченням, а потім змащуємо половиною вершково-сметанним кремом. Зверху розподіляємо половину арахісу.
Накриваємо основу торта другим коржем, просочуємо, наносимо залишки крему. Посипаємо другою половиною арахісу. Останній корж поливаємо просоченням і викладаємо зверху. Верх і боки заготовки поки нічим не промазуємо.
Другий корж для верхнього бісквіта просочуємо і викладаємо на застиглий мус. І верхній, і нижній ярус для торта прибираємо в холодильник.
Як приготувати олійно-білковий крем для покриття торта
Білки збиваємо з цукром, поміщаємо миску на «водяну баню». Активно і безперервно перемішуємо суміш віночком, прогріваємо масу на повільному вогні до розчинення цукру. Щоб перевірити готовність, беремо невелику порцію білків і перетираємо між великим і вказівним пальцем. Якщо крупинки не відчуваються, знімаємо ємність з плити. Важливо не перегріти білки, інакше вони можуть згорнутися! Дно миски з білками не повинно торкатися води в нижній ємності.
До білків, тільки що знятим з вогню, додаємо для аромату ванілін і відразу починаємо збивати масу. Поступово білки будуть густіти. Працюємо міксером до утворення «м'яких піків». Домагатися отримання дуже міцною і стійкою маси, як при виготовленні бісквіта, тут не потрібно. Як тільки на кремі будуть залишатися чіткі розлучення від міксера, зупиняємося.
Розм'якшене масло невеликими шматочками завантажуємо до білкової маси, постійно працюючи міксером. У підсумку отримуємо досить щільний масляний крем.
Дістаємо з холодильника нижню заготовку. Обмащуємо олійно-білковим кремом верх і бічні сторони, вирівнюємо.
Щоб нижній ярус не осів під вагою верхнього, зміцнюємо нашу «конструкцію». Беремо дерев'яні шпажки, обрізаємо по висоті нижнього ярусу і встромляє в бісквіт на місце, де буде знаходитися верхній ярус (по нашим задумом він буде стояти на краю нижнього бісквіта).
Верхній ярус поміщаємо на підкладку для торта, відповідну по діаметру. Промащуємо масляним кремом, вирівнюємо. Разом з підкладкою поміщаємо на підготовлений нижній ярус.
Як оформити двох'ярусний торт своїми руками
Щоб наш торт став схожий на хатинку, вирізаємо і прибираємо трикутний сегмент з нижнього ярусу. На зріз наносимо масляний крем, а потім кріпимо соломку для імітації дерев'яних дощок. Верхній ярус теж злегка підрізаємо, змащуємо кремом і доповнюємо соломкою.
Для виготовлення «віконець» на присипаної цукром кухонній дошці розгортаємо мармелад. Вирізаємо підходящі за розміром квадратні заготовки. Цукор необхідний, щоб шматочки мармеладу не прилипали до робочої поверхні.
Шоколад розтоплюємо з маслом на «водяній бані», охолоджуємо і перекладаємо в корнетик. Наносимо невелику порцію шоколадної маси на соломку і шматочки мармеладу, кріпимо «віконця» до «будиночка». Контур «вікон» теж обводимо шоколадом.
Як приготувати білковий крем для оформлення двох'ярусного торта
Щоб наш двох'ярусний торт ще більше став схожий на засніжену хатинку, покриємо його білковим кремом. Варимо сироп - цукор заливаємо водою, доводимо до кипіння. Нагріваємо сироп до 118 градусів.
Паралельно збиваємо білки з лимонною кислотою і дрібкою солі до міцних піків (при перевертанні миски білки повинні міцно «сидіти» на місці).
Не припиняючи працювати міксером, тонкою цівкою вливаємо до білкової маси гарячий сироп. Безперервно збиваємо крем до тих пір, поки він не охолоне до кімнатної температури (близько 10 хвилин).
Як прикрасити двох'ярусний торт своїми руками
Обмащуємо яруси торта білосніжним білковим кремом, навколо «віконець» робимо вихори для імітації бурульок.
За бажанням прикрашаємо торт фігурками. Для виготовлення сніговика ліпимо з мармеладу 2-3 кульки різного розміру, поміщаємо на вільний край нижнього ярусу. Обмащуємо фігурку білковим кремом. «Моркву», «шапочку» і «гудзики» формуємо знову ж з мармеладу, «очі» малюємо шоколадом, «руки» робимо зі шматочків соломки. «Ялинки» готуємо з ріжків і масляного крему з барвником (детальна технологія описана в рецепті капкейков «Ялинки» ). «Смерекові голки» злегка оформляємо білковим кремом, як ніби їх присипало снігом. Підставку, на якій стоїть торт, можна обсипати цукровою пудрою, щоб весь «будиночок» виглядав засніженим.
Отже, ми приготували оригінальний і привабливий двох'ярусний торт своїми руками у вигляді казкової зимової хатинки!
Процес хоч і довгий, але неймовірно захоплюючий і цікавий! Бажаємо успіху в приготуванні і смачного!)
|
Категорія: Торти | Додав: 18.04.2018
|
Переглядів: 1086
| Рейтинг: 0.0/0 |
|