Домашня кухня
Сирні кульки - 2 рецепта |
Гранатовий соус |
Грушевий пиріг в карамелі |
Статистика |
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
|
Торт «Трухлявий пень»
Торт «Трухлявий пень» зовні схожий на «Різдвяне поліно», та й технологія приготування в обох рецептах ідентична: гарячий бісквіт згортається рулетом, потім остуджують, просочується кремом і оформляється глазур'ю. Однак відмінності все-таки є: для «трухлявий пня» ми приготуємо швидкий і простий сметанний крем, а в тісто крім усього іншого додамо сухофрукти.
Таке ошатне і ефектне кулінарний виріб стане справжньою знахідкою для дитячого свята, та й на будь-якому застілля зробить «фурор». Отже, запасаємося продуктами і готуємо торт «Трухлявий пень» - покроковий рецепт з фото допоможе нам в цьому.
Складові:
Для тесту:
- борошно - 480 г;
- яйця - 3 шт .;
- цукор - 400 г;
- ванільний цукор - 10 г;
- родзинки, чорнослив - по 100 г;
- харчова сода - 2 ч. ложки;
- кефір - 500 мл.
Для просочення коржів:
- цукор - 50 г;
- вода - 50 мл.
Для крему:
- сметана 20% - 500 г;
- цукор - 200 г.
Для шоколадної глазурі:
- темний шоколад - 150 г;
- вершкове масло - 50 г.
Для оформлення:
- вафельні прикраси (за бажанням) - кілька штук;
- печиво «Грибочки» (за бажанням) - кілька штук.
Торт «Трухлявий пень» класичний рецепт з фото
Як зробити тісто на кефірі для торта
1. Насамперед заливаємо окропом ізюм і чорнослив, щоб сухофрукти встигли розм'якнути, поки ми готуємо тісто. Далі в окремому посуді збиваємо яйця з цукровим піском і ванільним цукром до збільшення об'єму і посветления маси (близько 5 хвилин).
2. Харчову соду (негашене) розчиняємо в кефірі, після чого переливаємо кисломолочний продукт в ємність з цукрово-яєчної сумішшю. Після цього кроку маса почне пінитися і збільшиться в об'ємі, тому бажано замішувати тісто в глибокій і просторій мисці. Просіявши, додаємо борошно, енергійно працюємо віночком до отримання однорідної складу без грудок.
3. Розпарені сухофрукти промиваємо холодною водою, струшуємо вологу, а потім завантажуємо в тісто. Чорнослив попередньо подрібнюємо ножем.
Як спекти коржі для торта «Трухлявий пень»
4. Перемішуємо масу для рівномірного розподілу сухофруктів, а потім виливаємо на застелений пергаментом прямокутний лист з бортиками (розміром приблизно 36х32 см). Якщо ж у вас не знайшлося великого дека, розділіть тісто навпіл і готуйте коржі в 2 заходу.
5. Випікаємо бісквіт близько 20-25 хвилин при 180 градусах. Готовність перевіряємо сірником / зубочисткою. Свіжоспечений корж обережно знімаємо з дека, викладаємо на рушник, видаляємо пергамент. Якщо ви готували один бісквіт на великому деку, розріжте пласт на три рівні частини. Якщо ж ви розділили тісто і випікали в 2 заходу, свіжоспечений пласт розріжте на 2 рівні частини, то ж саме потрібно буде зробити і з другим бісквітом - всього у вас вийде 4 коржа.
6. Поки бісквіт ще гарячий, звертаємо коржі в рулет разом з рушником. Працювати потрібно швидко: якщо коржі охолонуть, згорнути їх буде складніше, так як вони можуть ламатися.
7. Ми залишаємо бісквіт згорнутим до повного охолодження, а паралельно готуємо просочення і крем. Для просочення в зручну ємність висипаємо цукор і заливаємо його окропом, все це перемішуємо і охолоджуємо. Для крему сметану змішуємо з цукровим піском і збиваємо міксером, домагаючись повного розчинення крупинок цукру.
Як зробити торт «Трухлявий пень»
8. Подост коржі розгортаємо і поливаємо солодкої просоченням, краю обрізаємо - їх залишимо для імітації коренів «трухлявий пня». Беремо один корж, промазуємо його кремом і знову звертаємо рулетом, ховаючи сметанним начинку всередину. Розміщуємо цю заготовку в центр великої тарілки, дошки або підноси. Верх і зовнішні боки рулету теж промазуємо кремом.
9. Далі беремо другий корж, промазуємо й обертаються навколо першого коржа. Таким чином збираємо торт, де кожен бісквітний корж буде як би продовженням попереднього. Крему не шкодуємо - на торт повинна піти більша його частина, залишаємо лише пару-трійку столових ложок для формування коренів «трухлявий пня».
10. Зрізані нами раніше краю бісквітних коржів подрібнюємо в блендері в дрібну крихту, змішуємо з залишками крему і викладаємо по боках торта, імітуючи коріння пня. Прибираємо випічку в холодильник мінімум на 3-4 години (краще на ніч), щоб коржі просочилися, а рідкий крем застиг.
11. Через зазначений час готуємо глазур: ламаємо шоколад на дрібні шматочки, змішуємо з маслом і поміщаємо на «водяну баню». Помішуючи, Томім суміш до однорідності.
12. Кулінарної лопаткою наносимо глазур на боки торта і «коріння». Виделкою «малюємо» хвилі, щоб шоколадна маса стала схожа на кору дерева.
13. Оформляємо випічку на ваш розсуд. Тут можна використовувати декоративні вафельні прикраси у вигляді квітів, печиво «Грибочки», рецепт яких описаний тут , або придумати що-небудь інше.
14. Після творчої роботи торт «Трухлявий пень» відразу ж подаємо. Вдосталь намилувавшись нашим «творінням», нарізаємо випічку порційними сегментами і насолоджуємося чудовим смаком під чашечку чаю / кави.
Приємного вам чаювання!
|
Категорія: Торти | Додав: 16.04.2018
|
Переглядів: 1384
| Рейтинг: 0.0/0 |
|